Nasze działania mają zapewnić najmłodszym prawidłowy rozwój psychofizyczny, psychologiczny oraz przygotowywać do działania w grupie i uczyć samodzielności.

Zajęcia z aktywności ruchowej w projekcie sportowe przedszkola prowadzone są w trzech grupach wiekowych.
Są to:
- „maluchy” (2- oraz 3-latki)
- „starszaki” (4- i 5-latki)
- oraz „starszaki +” (6-latki).
Pozwoli to na dopasowanie programu do umiejętności dzieci, co uczyni zajęcia ciekawszymi i bardziej efektywnymi dla danej grupy.
W zależności od grupy trening trwa od 45 do 60 minut. Na każde zajęcia składają się takie elementy jak: gry i zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe i koordynacyjne, zajęcia korekcyjne, nauka techniki, małe gry, relaks. Treningi odbywają się raz w tygodniu o ustalonej wcześniej porze lub w zależności od ustaleń w danym przedszkolu. Wszystkie zajęcia prowadzone są na boiskach z wysokiej jakości trawą syntetyczną lub salach gimnastycznych, udostępnianych w przedszkolach lub szkołach.

Zajęcia szachowe rozwijające umiejętności logicznego myślenia, rozwijające pamięć, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, rozwijające wyobraźnie przestrzenną. Wpływające na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanego instruktora szachów jak i jednego z głównych sędziów szachowych na arenie Polskiej. Jego niesamowite podejście sprawia, iż zajęcia są zabawą i przyjemnością dla dzieci.

Zajęcia z psychologii prowadzone są głównie z rodzicami, w zależności od potrzeb również z dziećmi.

Stwórz Szczęśliwą i Zdrową Rodzinne