Z uprawiania sportu mamy mnóstwo korzyści. Wiele osób wybiera jednak bierny tryb życia. Często można usłyszeć, że ktoś chciałby zacząć ćwiczyć, ale wiecznie nie ma na to czasu. Najczęstszą wymówką jest to, że po powrocie do domu, czeka na nas masa innych rzeczy do zrobienia, a potem jesteśmy już tak zmęczeni, że nie mamy siły na trening. Tak naprawdę jednak między tymi ważnymi sprawami poświęcamy mnóstwo czasu na te mniej ważne - siedzenie przed telewizorem czy komputerem.

Takie zachowanie ze strony rodziców wpływa również niekorzystnie na nasze dzieci. Prowadząc taki tryb życia, dajemy przykład swoim pociechom, które koniec końców biorą z nas przykład.

Zachęcajmy więc dzieci do uprawiania sportu, ponieważ na pewno lepiej wpłynie on na zdrowie niż czas spędzony przed komputerem. Swoim treningiem możemy zachęcić nasze dzieci do spędzania czasu w sposób aktywny, a dodatkowo możemy pomóc odkryć ich pasje, lub wrodzone talenty.

.